Jak poprawnie stosować żel intymny?

Podczas stosunku zdarza się, że pochwa jest za sucha, co wpływa na brak przyjemności z seksu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po lubrykant, który Cię przed tym ochroni. Poniżej prezentujemy jak poprawnie stosować żele intymne i czego unikać, by nie nabawić się dokuczliwych podrażnień.

Naturalne nawilżenie pochwy

Brak odpowiedniego nawilżenia narządów intymnych kobiety powoduje, że podczas stosunku czuje ona ból, pieczenie i otarcia. Jest to również znaczące dla partnera, który dzięki dobremu nawilżeniu odczuwa znacznie większą przyjemność.
Organizm kobiecy w sytuacji pobudzenia seksualnego sam wytwarza naturalny lubrykant, który zapewnia odpowiednie warunki do udanego seksu. Jeśli jednak tak się nie dzieje lub wspomniana wydzielina nie wystarcza do współżycia dobrze wybrać pomoc w postaci żelu intymnego. 

Z czego wynika suchość pochwy? 

Czasem wynika to po prostu z braku fizjologicznej gotowości do stosunku. Istnieją dni, kiedy Twoje ciało potrzebuje dłuższej chwili, żeby się rozgrzać. Może to wynikać z faktu, że organy płciowe nie przekazały jeszcze odpowiedniego sygnału do mózgu. Taką sytuację może powodować stres, strach lub przemęczenie. Nie bój się wtedy poinformować partnera, że w danej chwili nie jesteś jeszcze odpowiednio przygotowana i potrzebujesz więcej czasu do pobudzenia seksualnego.

Żele intymne nie tylko ułatwiają zbliżenie, ale też zapewniają dodatkowe doznania podczas seksu. Na rynku znajdziesz szereg lubrykantów, które będą oferować różne kompozycje smakowe, zapachowe oraz coraz to nowsze właściwości. Najlepiej postawić jednak na te o naturalnym składzie. Właśnie takie oferuje WIMIN, który proponuje lubrykanty hipoalergiczny zawierający aż 98,8% składników pochodzenia naturalnego. Zapewni Ci on komfort i ochronę podczas seksu nawet przy suchości pochwy.

Rodzaje lubrykantów:

Dzielimy je na 3 podstawowe kategorie:

  • wodne – mają zbliżony skład do naturalnej wydzieliny i nie podrażniają. Ich jedyną wadą jest fakt, że podczas stosunku najprawdopodobniej będziesz zmuszona nakładać go kilkukrotnie. 
  • oleiste – dają przyjemny efekt natłuszczenia i nawilżenia, jednak trzeba uważać z nimi w przypadku prezerwatyw. Olej źle wpływa na lateks i tworzywa sztuczne, więc może osłabić jej skuteczność. 
  • silikonowe – są bardzo wydajne i mówi się, że jednorazowa aplikacja niewielkiej jego ilości wystarczy, aby poczuć znaczącą różnicę w czasie seksu.

Jak poprawnie stosować lubrykant?

Aby poprawnie aplikować lubrykant należy wycisnąć odpowiednią jego ilość na palce i nałożyć na miejsca intymne, zanim partner rozpocznie penetracje. Równie dobrze możesz też zadziałać odwrotnie, tj. posmarować nim penisa partnera, w momencie kiedy będziecie już gotowi do penetracji. Wiele żeli intymnych jest też jadalnych, zatem nie musisz się obawiać w czasie seksu oralnego.

Pamiętaj, że brak odpowiedniego nawilżenia nie zawsze musi być zależny od Twojego ciała. Przy stosowaniu prezerwatyw często zdarza się, że zawarty w niej lubrykant wysycha, a lateks zacznie podrażniać Twoje miejsca intymne. Wówczas na ratunek rusza właśnie żel intymny, który łagodzi ból i zapewnia przyjemność z seksu.

Opracowanie: Wimin – suplementy i produkty powstające z myślą o potrzebach kobiet