Jak naturalne żele pomagają w pielęgnacji ciała?

Kosmetyki w formie żelu kojarzą nam się przede wszystkim z ochłodą i orzeźwieniem w gorące dni. Stosowanie tych naturalnych może być jednak również świetnym sposobem na nawilżenie i regenerację skóry. Które skrywają mnóstwo dobroczynnych substancji i jak je stosować?

Choć współczesna kosmetyka jest w większości oparta na substancjach syntetycznych lub obrabianych chemicznie, natura również ma nam mnóstwo do zaoferowania. Niektóre rośliny skrywają naturalne żele, które zawierają w sobie całą moc dobroczynnych składników.

Przykładem może być aloes, a także bambus. Oba gatunki stanowią wspaniałe źródło miąższu, który może być wykorzystywany jako baza do kosmetyków. Często wykorzystuje się go również niezależnie, jako środek do pielęgnacji twarzy i ciała.

Żel z aloesu – dlaczego warto go stosować?

Swoją konsystencję żel z aloesu zawdzięcza 99% zawartości wody. Skąd więc jego dobroczynne wartości? W 1% miąższu skrywa się ogromna ilość substancji dobroczynnych dla skóry i ciała. Witaminy, mikroelementy, aminokwasy, enzymy, kwasy tłuszczowe – żel aloesowy zapewnia nam skoncentrowaną dawkę odżywczych substancji.

Żel aloesowy to bogate źródło witaminy A, C, E, B i K. Ponadto, zawiera między innymi potas, magnez, fosfor, wapń, siarkę i miedź. Świetnie sprawdzi się więc jako kosmetyk, który regeneruje, odżywia i ujędrnia. Jednocześnie, gwarantuje maksymalne nawilżenie.

Aby wykorzystać potencjał aloesu, możesz po prostu sięgnąć po samą roślinę. Rozkrajając liść na pół, łatwo dostaniesz się do jego miąższu. Wystarczy „wyfiletować” aloes, ostrożnie oddzielając wilgotny żel od liści. Następnie możesz go zblendować i aplikować bezpośrednio na skórę. Trzeba jednak pamiętać, że tak przygotowany żel dość szybko się psuje. Jeśli zależy ci na dłuższej przydatności do użycia, lepiej zdecydować się na zakup gotowego kosmetyku.

Żel bambusowy – dlaczego warto go stosować?

Podobnie jak aloes, bambus jest rezerwuarem dobroczynnych dla skóry i włosów substancji. Pędy bambusa to ważny składnik kuchni azjatyckich, zwłaszcza chińskiej, jednak ta wszechstronna roślina znajduje również zastosowanie w kosmetyce. Wszystko dzięki wysokiej zawartości aminokwasów, mikroelementów i minerałów, takich jak krzemionka.

Jak działa żel bambusowy? Podobnie jak aloes, bambus głęboko nawilża skórę i nadaje jej jędrności. Jednocześnie, wykazuje działanie przeciwzapalne i łagodzące. Poleca się go więc do pielęgnacji skóry wrażliwej i trądzikowej.

Żel aloesowy czy bambusowy – który wybrać?

Oba produkty często porównuje się ze sobą ze względu na podobną konsystencję i właściwości. Który wybrać? To zależy od potrzeb twojej skóry. Jeśli twoja skóra wymaga bardzo intensywnego nawilżenia i regeneracji, aloes będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli natomiast walczysz z trądzikiem lub innego rodzaju stanami zapalnymi, możesz postawić raczej na bambus.

Oba żele możesz stosować na różne sposoby – jako kosmetyk główny, dodatek do kosmetyków czy podkład pod olejowanie włosów.

Naturalne żele kupisz na https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Rodzaj-produktu_zel-mydlo-215.html