Esperal kontra alkohol – czy wszywka pomaga walczyć z alkoholizmem?

Alkoholizm jest zaburzeniem, którego najbardziej charakterystyczną cechę stanowi utrata kontroli nad ilością oraz częstotliwością spożywania alkoholu. Choroba alkoholowa wymaga przede wszystkim konkretnych działań nie tylko leczniczych, ale również terapeutycznych, podobnie jak inne choroby przewlekłe. Podobnie do innych chorób, alkoholizm może być także chorobą śmiertelną, jeżeli osoba uzależniona nie podejmie świadomych działań aby się z niej wyleczyć. Nadrzędnym celem terapii i leczenia uzależnienia od alkoholu jest zachowanie abstynencji oraz zapobieganie nawrotom ciągów alkoholowych.

Istnieją rózmaite formy leczenia alkoholizmu, takie jak np. psychoterapia, odtruwanie alkoholowe, wsparcie ze strony grupy Anonimowych Alkoholików, a także leczenie farmakologiczne tj. wszywka alkoholowa Esperal Kraków, przy czym ostatnia forma leczenia nie może być stosowana jako jedyna forma pomocy. Tym samym najwięcej energii alkoholik powinien poświęcić na pracę nad sobą w ramach psychoterapii. Jednakże zastosowanie zaszycia w postaci Esperalu – jest jedną z najpopularniejszych i  najskuteczniejszych farmakologicznych metod walki z nałogiem.

Gdzie umieszczana jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa zazwyczaj umiejscawiana jest w okolicy pośladka, chyba że Pacjent wyrazi potrzebę i wskaże inne miejsce. Przewagą pośladka jest zagwarantowanie niewidoczności miejsca nacięcia, co umożliwia zachowanie dyskrecji i komfortu, a o przebytym zabiegu dowiedzą się jedynie te osoby, którym Pacjent będzie chciał udzielić takiej informacji.

Esperal jako terapia awersyjna walki z alkoholizmem

Oczywiście Esperal, ze względu na swój mechanizm działania jest skuteczną metodą awersyjną, jednak jedynie silna motywacja oraz wola danej osoby uzależnionej zapewnia wyjście z nałogu oraz pokonanie choroby alkoholowej. Aby było to możliwe alkoholik musi dostrzec, nazwać i zidentyfikować swój problem z alkoholem, a także kierowany motywacją wewnętrzną, zadecydować o chęci podjęcia wszelkich działań leczniczych, wliczając w to wszycie Esperalu. Przed samym zabiegiem będzie musiał przejść wywiad medyczny decydujący o kwalifikacji do zabiegu, a następnie podpisać oświadczenia i zgody, udokumentowując znajomość konsekwencji związanych ze spożywaniem napojów procentowych po wykonaniu wszywki alkoholowej.

Kto może się zaszyć?

Odpowiedź jest dość prosta – każdy, kto skończył 18 lat, jest świadomy mechanizmów działania wszywki, zachował minimum dwie doby abstynencji przed zabiegiem, a także posiada wykluczone poszczególne choroby przewlekłe przez lekarza i nadwrażliwość na wszelkie składniki tabletki z Esperalem.

Jakie są możliwe zdarzenia niepożądane po wszczepieniu Esperalu?

Ryzyko pojawienia się powikłań jest niewielkie, ponieważ zabieg zaszycia alkoholowego w niewielki sposób ingeruje w ciało Pacjenta. Zazwyczaj osoby, które posiadają wszywkę z Esperalem skarżą się na lekki dyskomfort w miejscu implantacji, który związany jest z odbywaniem się procesu gojenia się rany, a także zabliźniania się danego miejsca. Ból jest jednak stosunkowo niewielki, jest możliwe uśmierzenie go za pomocą doustnych środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, powszechnie dostępnych w aptekach bez recepty.

Zdarza się czasami, że występującym zdarzeniem niepożądanym po zabiegu implantacji Disulfiramu jest miejscowa reakcja zapalna organizmu na ciało obce. Objawy zaczynają się najczęściej około 8-10 dnia po zabiegu. Występują wtedy nasilone w różnym stopniu: obrzęk, zaczerwienienie, zwiększone ucieplenie i tkliwość (bolesność) okolicy implantu. Natomiast taka reakcja organizmu na ciało obce jest rzadko spotykana.

W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem specjalistą, który przeprowadził zabieg. Wdroży on postępowanie, które w większości przypadków doprowadzi do ustąpienia objawów zapalnych i utrzymania się implantu pod skórą Pacjenta.

Warto zaznaczyć, że reakcja zapalna może być jednorazowa i nie oznacza to, że będzie ona powtarzać się przy kolejnych implantacjach Disulfiramu u tego samego Pacjenta.

Skutki uboczne zastosowania wszywki alkoholowej

Wszelkie niepożądane objawy posiadania Esperalu pod skórą związane są z brakiem zachowanej abstynencji podczas kuracji tą substancją. Należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarskich, aby ta forma leczenia była bezpieczna i skuteczna. W momencie połączenia Disulfiramu z alkoholem pojawiają się m.in. bóle i zwroty głowy, wymioty, skoki ciśnienia, duszności, drgawki, zaburzenia pracy serca, co jest cechą charakterystyczną silnego zatrucia alkoholowego. Wszelkie dolegliwości pojawiają się niemalże kilka minut po spożyciu alkoholu, a także mogą utrzymywać się nawet kilkanaście godzin. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

Esperal Kraków – specjalistyczna placówka

Wszywkę alkoholową Esperal warto zaimplementować w specjalistycznej gabinecie. Przy jego wyborze powinniśmy kierować kilkoma zasadami, które zagwarantują nam bezpieczeństwo oraz pełną dyskrecję wykonywanego zabiegu. Dzięki temu nie tylko unikniemy ewentualnych powikłań po zabiegu, a jedyne objawy niepożądane po implantacji Esperalu ujawnią się dopiero po jego bezpośrednim kontakcie z alkoholem.

Nasi wykwalifikowani specjaliści zapewniają pełną dyskrecję oraz indywidualne podejście do każdego uzależnionego, który chce podjąć walkę z chorobą alkoholową. Tuż po zabiegu Pacjent może opuścić gabinet i wrócić do nas dopiero po kilku dniach w celu usunięcia szwów.

Wszywka alkoholowa jest doskonałą okazją do podjęcia pierwszego kroku
i rozpoczęcia walki z nałogiem. Należy jednak pamiętać, że sama wszywka alkoholowa nie prowadzi do uzdrowienia z nałogu. Jest jedynie elementem wszechstronnej terapii i współpracy wielu specjalistów. Aby osiągnąć sukces, Pacjent powinien skorzystać w późniejszym okresie z odpowiednio do niego dobranej terapii uzależnień.

Zaszycie od alkoholu – postaw na nowe, zdrowe życie

Dzięki zabiegowi zaszycia alkoholik nabiera awersji do spożywania alkoholu. Ta farmakologiczna metoda jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia alkoholizmu, przez co staje się coraz bardziej popularna. Wszyty pod skórę uzależnionego Esperal działa przez około 12 miesięcy i nie ma zastrzeżeń, aby po tym czasie zabieg ten przeprowadzić ponownie. Aplikacja wszywek alkoholowych jest bardzo prostym oraz co dla niektórych jest szczególnie istotne bezbolesnym zabiegiem. Cała procedura zaszycia przeprowadzana jest przez lekarza specjalistę (najczęściej jest to chirurg), który umieszcza specyfik pod łopatką lub na pośladku. W nadzwyczajnych sytuacjach na specjalne życzenie osoby uzależnionej wszywka może być umieszczona w innym miejscu. Końcowym etapem zaszycia alkoholowego jest założenie szwów skórnych. Od tego momentu Esperal uwalniany jest do krwiobiegu i powinien pozostać we krwi alkoholika od 8 do 12 miesięcy.