EMS: 4 efekty podczas jednego treningu

Aktywność fizyczna to świetny sposób na poprawę swojego zdrowia i sylwetki, a także zwiększenie zadowolenia. Jednak nie każdy z nas ma na tyle dużo czasu, by uczęszczać na fitness kilka razy w tygodniu lub tyle samozaparcia, aby regularnie ćwiczyć w domu. Rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z treningu EMS, który oferuje cały szereg korzyści.

EMS – co oznacza ten skrót?

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, to metoda łącząca aktywność fizyczną oraz dostosowane do ludzkiego ciała impulsy elektryczne, które zbliżone są do naturalnych impulsów nerwowych. Polega ona na pobudzaniu dużych grup mięśni jednocześnie za pomocą tych impulsów, nawet wówczas, gdy klasyczne ćwiczenia mają na nie niewielki wpływ. Dzięki temu efekty uzyskiwane są na większej powierzchni ciała, a co więcej – są zauważalne znacznie szybciej, niż w przypadku klasycznych treningów.

Pierwszy efekt: rozwój mięśni

Zbudowanie masy mięśniowej jest dla wielu osób pewnego rodzaju wyzwaniem, które wymaga ogromnej systematyczności i prawidłowego wykonywania całego szeregu ćwiczeń, by rozwój następował równomiernie. Siła mięśniowa, a także elastyczność tej partii tkanek wzrasta stosunkowo powoli, dlatego, aby zauważyć pierwsze efekty, potrzeba nieco czasu.

System EMS to odpowiedź na zapotrzebowanie tych osób, które efekty chciałyby osiągnąć szybko i przy minimalnym czasie, spędzonym na siłowni. Dzięki elektrostymulacji pobudzane są jednocześnie duże grupy mięśni, co mobilizuje je jednocześnie do rozbudowy. Dzięki temu efekty są znacznie szybsze i lepiej zauważalne, a co najważniejsze – pozwalają na uzyskanie bardzo proporcjonalnej rozbudowy tkanki mięśniowej.

Drugi efekt: wyrzeźbienie sylwetki

Trening EMS jest skutecznym sposobem na zwalczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Impulsy przyczyniają się bowiem do przyspieszenia metabolizmu i zachęcają organizm do pozbycia się tłuszczu poprzez jego uwalnianie i spalanie. Wszystko dlatego, że impulsy elektryczne zwiększają zapotrzebowanie ciała na energię, która czerpana jest właśnie z tkanki zapasowej. Efekt? Spalone nawet do 500 kcal w ciągu zaledwie 20 minut treningu!

Trzeci efekt: ujędrnianie i poprawa wyglądu skóry

Usunięcie zbędnej tkanki podskórnej oznacza wygładzenie skóry. Jednocześnie impulsy elektryczne stymulują ją do regeneracji i sprawiają, że staje się lepiej ukrwiona oraz odżywiona. W efekcie jej wygląd szybko się poprawia, a całe ciało staje się doskonale ujędrnione.

Czwarty efekt: łagodzenie bólu pleców

Bóle pleców doskwierają wielu osobom. Często spowodowane są zbyt małą aktywnością i osłabieniem “gorsetu mięśniowego” wokół kręgosłupa. Elektrostymulacja pozwala jednak na pobudzenie i wzmocnienie tej partii mięśni, co pomaga w łagodzeniu bólu. Jednocześnie sam trening nie obciąża kręgosłupa czy stawów i minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek kontuzji. Z tego względu to idealne rozwiązanie między innymi dla osób początkujących oraz powracających do aktywności na przykład po wcześniejszej kontuzji.

Jesteś zainteresowany? Chciałbyś samodzielnie przekonać się, jak wpłynie na ciebie ta nowoczesna metoda treningowa? Zajrzyj na stronę: https://impulsetraining.pl/trening-ems/, poznaj szczegóły i wybierz miasto, w którym czeka na ciebie twoje studio EMS.