Ekskluzywne kosmetyki

Ekskluzywne kosmetyki do twarzy wcale nie muszą być bardzo drogie. Jednak warto mieć świadomość tego, skąd bardzo często bierze się ich ostateczna cena. W zdecydowanej większości przypadków cenę kosmetyku podnosi kampania marketingowa oraz zatrudniani do niej celebryci. Jeśli jednak odrzucimy wszystkie piękne zdjęcia, reklamy i hasła reklamowe pozostanie nam to, czym rzeczywiście produkt jest, czyli jego skład, sposób pakowania oraz polityka i zasady działania danej firmy.

Ekskluzywne kosmetyki — co się w nich kryje?

Bez względu na to, co głoszą celebryci zatrudnieni w reklamach danego produktu, prawdziwą wizytówką jest jego skład i to na tej podstawie przeprowadzane są rozmaite badania. Niestety zdarza się, że koncerny, które reklamują się jako produkujące kosmetyki naturalne, w rzeczywistości stosują jedynie śladowe ilości surowców pozyskiwanych ekologicznie.

Dlatego, aby być świadomym tego, jaki produkt kupujemy warto zaznajomić się z polityką danej firmy oraz nauczyć się czytać składy i etykiety produktów. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ często wiąże się z nauką określonych substancji i ich działania, ale jest tego warte. Na szczęście europejskie prawo od 2013 roku nałożyło na producentów obowiązek popierania badaniami każdej obietnicy deklarowanej przez producenta. Niestety nie zostało jeszcze doprecyzowane regulacje prawne odnośnie rozróżniania kosmetyków naturalnych od syntetycznych.

Ekskluzywne kosmetyki — czy warto?

Niektórzy uważają, że ceny ekskluzywnych kosmetyków naturalnych są bardzo wysokie i nie warto wydawać na nie pieniędzy. Szczególnie że coraz więcej marek nie prowadzi szumnych reklam prasowych, telewizyjnych, czy internetowych. Więc skąd bierze się ich cena?

Ze składu. Wybór półproduktów i surowców, które pozyskiwane są jedynie z kontrolowanych upraw, a także pozyskiwanie certyfikatów jest bardzo kosztowne. Daje to jednak nam konsumentom pewność, że kosmetyk jest ekologiczny oraz został wyprodukowany w sposób szanujący nasze środowisko naturalne dodatkowo wiemy, że nie zawiera on substancji, które mogą być szkodliwe dla organizmu. Przykładem tego typu działania jest wybór ekologicznych opakowań, które mogą nadawać się do recyklingu lub rozkładają się bardzo szybko jedynie pod wypływem tlenu. Coraz więcej marek stosuje również możliwość ponownego napełniania pustego opakowania produktem co powoduje, że nie trafia ono do śmieci, tylko dalej jest w użytku. W ten sposób kupując kosmetyk pochodzący z pewnego źródła, konsument dostaje przebadany prawdziwie naturalny produkt z korzyścią dla środowiska naturalnego.

Gdzie kupić ekskluzywne kosmetyki?

Praktycznie w każdym sklepie kosmetycznym znajdziemy takie kosmetyki. Należy jednak uważać przy zakupie czy nie jest to zwykły chwyt marketingowy. Sklepem godnym polecenia jest 4seasonsbeauty z ofertą którego zapoznasz się pod adresem: https://4seasonsbeauty.pl/koreanskie-kosmetyki/