Damskie balerinki – jakie wybrać, aby były wygodne?

Balerinki to klasyk, który co sezon nieco ewoluuje. Ich największą zaletą jest oczywiście wygoda, której poziom jest nieporównywalny do jakiegokolwiek innego modelu. Sprawdź, jaki model wybrać, aby mieć gwarancję 100% komfortu.

Choć uznaje się je za jeden z najwygodniejszych rodzajów obuwia, w rzeczywistości balerinki balerinkom nierówne. Wybierając odpowiedni model, możesz jednak kompletnie wykluczyć ryzyko jakichkolwiek niewygód. Balerinki damskie to elegancka alternatywa dla trampek. Niektóre modele z powodzeniem zastąpią szpilki w dni, kiedy chcesz poczuć się swobodniej. W zestawieniu z garniturowymi spodniami czy sukienką prezentują się równie szykownie, co buty na wysokim obcasie.

Szukasz modelu, który zapewni Ci maksimum komfortu? Kierując się naszymi wskazówkami, z pewnością Ci się to uda!

Po pierwsze – dobierz idealny rozmiar

W przypadku balerinek kupowanie butów z nawet odrobiną luzu zupełnie mija się z celem. Choć powszechnie podejmuje się taką decyzję przy kupnie butów sportowych, baleriny wymagają innego podejścia. Warto kupić but idealnie przylegający do stopy, a nawet o pół rozmiaru mniejszy. Wszystko dlatego, że balerinki łatwo się rozciągają. „Rozczłapane” buty to niezbyt przyjemny widok – ponadto, nosić je to żadna przyjemność. Niektórzy wolą kupić nieco większe balerinki, by móc nosić je ze specjalnie wyciętymi stopkami. My jednak odradzamy takie rozwiązanie – wystający materiał zdecydowanie nie wygląda estetycznie.

Po drugie – unikaj sztywnych modeli

Przed zakupem uważnie przyjrzyj się konstrukcji balerinek damskich. Pomoże Ci to uniknąć późniejszych rozczarowań. Ważne, aby były miękko zakończone. W innym wypadku mogą obcierać Twoje pięty przez pierwsze tygodnie noszenia, co skończy się noszeniem plastrów. Oczywiście, każde buty trzeba rozchodzić – jednak w przypadku damskich balerinek zwrócenie uwagi na ten drobny szczegół może oszczędzić Ci dyskomfortu. Osoby szczególnie wrażliwe mogą pokusić się o kupno marszczonych balerinek, wzbogaconych w gumkę. Te z pewnością nie będą obcierać, a do tego nie rozciągną się łatwo.

Po trzecie – wybierz oddychający materiał

Balerinki damskie zazwyczaj nosimy latem czy późną wiosną. To doskonały konsensus między sandałami a zabudowanymi półbutami. Warto zadbać więc, by materiał, z którego je wykonano, pozwalał skórze oddychać. Skórka, niezależnie od tego czy naturalna, czy też sztuczna, powinna być odpowiednio cienka, aby umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z https://steptop.pl/41-baleriny