Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Wymarzony pierścionek zaręczynowy nigdy nie wygląda tak samo. Niektóre kobiety oczekują diamentów, inne preferują pierścionki z szafirem lub rubinem. Tak samo jest w przypadku złota białego i żółtego. Dla panów jest to często powód sporych zmartwień, gdyż praktycznie każdemu z nich zależy na tym, by wręczyć ukochanej wyjątkową biżuterię. Na co zwrócić uwagę, gdy chce kupić pierścionek dla narzeczonej? Poznaj uniwersalne zasady wyboru pierścionków zaręczynowych.

Przede wszystkim: rozmiar!

Choć rozmiar pierścionka wybiera się na końcu, to właśnie o nim powinno się pamiętać na początku. Zanim wyruszy się na poszukiwanie „tego jedynego”, powinno się dyskretnie sprawdzić, jaki rozmiar biżuterii nosi partnerka. Można to zrobić, zabierając pasujący pierścionek ukochanej do jubilera. Specjalista zmierzy jego wielkość i wskaże, które modele pierścionków są odpowiednie. Dzięki temu uniknie się problemów ze zwężeniem biżuterii lub brakiem możliwości jej wciśnięcia na palec podczas zaręczyn.

Gust partnerki

Mężczyźni powinni zawsze kierować się gustem partnerki, gdy poszukują pierścionka zaręczynowego. Jubiler GOLD MONEY posiada w ofercie pierścionki z białego złota, z szafirem, z brylantami i z wieloma innymi kamieniami szlachetnymi. Dzięki temu w czasie zaręczyn ukochana otrzyma dokładnie taką biżuterię, jaką lubi nosić.

Gust partnerki mężczyzna powinien poznać jak najdokładniej. Powinien zwrócić uwagę zarówno na jej preferencje co do kruszcu i kamieni szlachetnych, jak i do wielkości oraz stylu pierścionka. Dzięki temu narzeczona będzie chętnie pokazywać się w pierścionku przyjaciółkom i rodzinie, nosząc go jeszcze przez wiele lat po zaznaniu małżeńskiego szczęścia.

Pierścionki z szafirem czy diamentem?

Pierścionki zaręczynowe z szafirem, rubinem, diamentem lub innym kamieniem to doskonały wybór, jednak każdy z kamieni ma inny kolor i właściwości. Mężczyzna powinien zwrócić uwagę, jaka biżuteria znajduje się w szkatułce kobiety, pomimo tego, że od lat na zaręczyny najczęściej wybierane są diamenty. Są to piękne kamienie, z którymi doskonale współgra żółte i białe złoto. Jeśli kobieta woli inne kamienie, a żółte złoto nosi sporadycznie, można wybrać dla niej pierścionki z szafirem. Kamień szlachetny w głębokim, niebieskim kolorze zdobi szlif brylantowy. Dzięki temu jest on równie strojny co diament.

Dla miłośniczek koloru niebieskiego odpowiednie są w szczególności pierścionki z szafirem osadzonym w białym złocie. Zamiast szafiru można umieścić w nim również intensywnie czerwony rubin, który symbolizuje gorące uczucie i prawdziwą miłość.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być duży?

Wielkość pierścionka zaręczynowego to kontrowersyjna kwestia od zawsze. Część pań uważa, że mały pierścionek z szafirem jest najpiękniejszy, gdyż liczy się gest. Inne są natomiast przekonane, że im większy pierścionek, tym lepiej. Zbyt mała biżuteria jest przez nie uznawana za symbol skąpstwa ukochanego. Przed zakupem konkretnego pierścionka, mężczyzna powinien „zbadać grunt” i sprawdzić, do której grupy należy jego przyszła narzeczona.

Bez względu na to, czy kobieta preferuje duży, czy mały pierścionek z szafirem lub diamentem, biżuteria powinna pasować do jej dłoni. Na filigranowych, szczupłych palcach dobrze wyglądają wąskie pierścionki z małymi kamieniami szlachetnymi. Na masywniejszej ręce z tęższymi palcami ten sam pierścionek wygląda dziecinnie i niezbyt ładnie. Warto o tym pamiętać, by uniknąć wpadki. W przeciwnym razie ukochana szybko zrezygnuje z noszenia symbolu narzeczeństwa.