Czym kierować się przy wyborze idealnej kurtki wiosennej dla siebie?

Pożegnanie zimy oznacza zmianę garderoby na lżejszą i nieco bardziej swobodną. Wybierają kurtkę na zimowe miesiące, zwykle kierujemy się swoim komfortem i troską o zdrowie, a walory estetyczne okrycia stają się sprawą drugorzędną. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy temperatura na zewnątrz rośnie, a my nie musimy się tak bardzo martwić przeziębieniami, mrozem i śniegiem. Kurtki wiosenne damskie to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że sklepy odzieżowe naprawdę zaskakują różnorodnością swojej oferty. Czym zatem kierować się przy wyborze idealnej kurtki przejściowej, aby wyglądać i czuć się dobrze?

Po pierwsze figura i typ sylwetki

Choć może to zabrzmieć trochę brutalnie, warto pogodzić się z faktem, że to, że wybrany przez Ciebie fason kurtki wygląda idealnie na wieszaku, nie oznacza, że będzie wyglądał dobrze na Tobie. Nawet najpiękniejszy model kurtki może stracić cały swój urok, jeśli nie zostanie dopasowany do warunków fizycznych osoby, która ją nosi.

Na szczęście oferta sklepów odzieżowych jest tak szeroka, że każda z pań, o każdym typie figury, wadze i wzroście, znajdzie idealny dla siebie model. Na początek warto znać swój typ sylwetki, co znacząco ułatwi sprawę. Kobiety o figurze gruszki powinny szukać swojej idealnej kurtki wśród fasonów podkreślających talię. Z kolei panie o szerokich ramionach powinny wybierać możliwie jak najprostsze i nieskomplikowane kroje. Osoby, o filigranowej postawie powinny jak ognia unikać długich płaszczy, a wysokie…cóż, wysokie osoby mogą pozwolić sobie na nieco więcej.

Wiosenne trendy 2021

Dobrą wiadomością jest to, że najmodniejsze kurtki wiosenne damskie to te, które już posiadasz w swojej szafie. Projektanci w tym sezonie stawiają bowiem na uniwersalizm, klasykę i wygodę.

Jedyną nowością według Fasoni.pl, która może zaskoczyć, jest paleta odcieni, która królować będzie w tym sezonie. Powszechnie znane odcienie brązu, khaki i czerń, które było niejako podstawą stylizacji podczas tej pory roku, zostaną zastąpione pastelami w odcieniach delikatnego błękitu, pistacji i subtelnego różu oraz żółtego koloru.