Czym jest wellness?

W ostatnich latach termin wellness można usłyszeć bardzo często. Pojawia się on w kontekście salonów spa, relaksu oraz ogólnego dbania o siebie. Czym tak naprawdę jest wellness, na czym polega ta filozofia i dlaczego warto pomyśleć o wdrożeniu jej w życie?

Wellness – co to jest?

Terminem wellness najczęściej nazywa się szereg zabiegów pielęgnacyjnych, których celem jest poprawa wyglądu i relaksacja ciała. Jednak pojęcie to nie ogranicza się jedynie do tak wąskiego zakresu. Wellness to powstała w latach 50. XX wieku filozofia, obejmująca zdrowy tryb życia i dobre samopoczucie ogólnie. To właśnie dlatego spa, które często powiązane jest z ideą zdrowego trybu życia, nie oznacza tego samego, co wellness, gdyż ten drugi termin można powiązać ze znacznie szerszym zakresem działań. Wykonywane w ramach filozofii wellness praktyki mają za zadanie zadbać o ciało i ducha osoby praktykującej. Celem do osiągnięcia jest uzyskanie stanu szczęścia i poprawa jakości życia.

Filozofia wellness – na czym polega?

Na filozofię wellness składają się różnorodne praktyki, których celem jest poprawa jakości życia.

  • Zdrowa dieta

O tym, że zdrowe żywienie znacznie wpływa na jakość życia każdego człowieka, wiemy wszyscy. Niestety wciąż stosunkowo niewiele osób wdraża tę filozofię w życie. W wellness zdrowa dieta ma stanowić odpowiedź na powszechność złych nawyków żywieniowych w społeczeństwie oraz pogarszający się stan żywności.

  • Systematyczna aktywność fizyczna

Według filozofii wellness człowiek powinien uprawiać aktywność fizyczną, jednak bez jakiejkolwiek presji. Oznacza to, iż każdy może wybrać sobie swój ulubiony sport, czy jest to bieganie, pływanie, ćwiczenia na siłowni czy też po prostu spacery. Ważne, aby wysiłek był dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb, gdyż tylko w taki sposób może poprawić samopoczucie.

  • Zabiegi pielęgnacyjne na ciało

To właśnie w tym zakresie wellness najbardziej łączy się ze SPA. Zabiegi pielęgnacyjne na twarz i całe ciało mają na celu zrelaksować organizm, a także zapewnić skórze jędrność i młody wygląd. Filozofia wellness zakłada poprawę samopoczucia w każdej dziedzinie, oznacza więc także działania związane z redukcją stresu i odmłodzeniem wyglądu.

Wellness – gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

Coraz częściej spotkać można salony wellness&SPA, które ukierunkowane są właśnie na poprawę jakości życia człowieka, pod względem ciała i umysłu. W takich miejscach skorzystać możemy nie tylko z zabiegów relaksacyjnych, ale również z zajęć z zakresu fitness/siłownia, a często także z krytej pływalni. Warto pamiętać o tym, że każdy człowiek powinien znaleźć czas na to, aby o siebie zadbać. Pozornie niewielkie przyjemności, jakimi są masaże, zabiegi na twarz i ciało czy zajęcia fizyczne, pozwalają nam w dużej mierze poprawić samopoczucie, co z kolei przedkłada się na poprawę koncentracji, zwiększenie samooceny i ogólne polepszenie codziennego funkcjonowania.

Jeżeli poszukujesz centrum wellness&SPA, które zapewni ci możliwość skorzystania z zajęć prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, skontaktuj się z klubem Pr1me, który pomógł już wielu osobom w różnym wieku odzyskać radość życia. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://pr1me.pl/.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz