Stroje kąpielowe w stylu retro

Obecne stroje kąpielowe przedstawiają wzory z minionych dziesięcioleci, są silnie naznaczone sylwetkami i stylami przeszłości. Oczywiście zaktualizowane, z prostszymi liniami i ulepszonymi technologicznie materiałami.

Poniżej przedstawiam moje ulubione modele. Może któryś z nich znajduje się Waszej szafie?

Lata ’50

Mój numer 1 to bikini z wysokim stanem w stylu lat pięćdziesiątych. To dekada charakteryzująca się podwyższoną talią i stylowymi ramionami. Jest to idealny strój kąpielowy na włoską plażę. Jak dla mnie 5 z plusem.

Lata ’70

Bikini w latach siedemdziesiątych wiele odkrywały, poruszały się z ciałem i były niesamowicie wygodne (wreszcie!) Szydełkowane, mocno ozdobione haftem. Do tego biżuteria z muszli, kiedyś ozdoba cyganerii, obecnie najgorętszy trend w tym sezonie.

Lata ’80

Stroje kąpielowe lat 80. to prawdopodobnie najodważniejsze stroje kąpielowe w ostatnich dziesięcioleciach. Jednocześnie wysokie i niskie, bez pleców, a odcięcie nogi kończyło się aż nad pasem! Wow! Taki strój kąpielowy można zintegrować z codziennym ubiorem ze względu na jego dwoistość, narzucić na niego spódnicę i traktować go jako body. W tamtych czasach wymagano do niego odważnej biżuterii, szerokich pasków i kolorystycznych akcesoriów w stylu „power”, aż po duży ręcznik plażowy. Rewelacja!