Co kupić na prezent dla ucznia na zakończenie szkoły?

Zakończenie roku szkolnego z dobrym wynikiem to zawsze powód do radości i dumy dla rodziców, niezależnie od wieku dziecka. Często chcemy wynagrodzić dziecku długie miesiące nauki i obowiązków, kupując prezent na zakończenie szkoły. Dziś mamy dla Was kilka pomysłów na to, co kupić dzieciom na zakończenie roku szkolnego.

Upominek dla ucznia na koniec roku

 

Prezent dla ucznia na zakończenie roku szkolnego to bardzo miły gest, który na pewno sprawi, że dziecko poczuje się docenione. Nawet jeżeli nie stać nas na drogi prezent z tej okazji, warto chociaż kupić przynajmniej upominki dla dzieci na zakończenie roku szkolnego. Jednym z najczęściej wybieranych prezentów z takiej okazji są zestawy podarunkowe zawierające dobrej jakości przybory do pisania. Jednym z czołowych producentów tego rodzaju gadżetów jest firma Parker. Cena najtańszych zestawów podarunkowych nie jest wcale wygórowana. Bardzo dobrej jakości długopis lub pióro możemy kupić już w cenie od 50 zł. Nieco więcej zapłacimy za zestawy, w których znajdują się dwa lub więcej różne przybory do pisania, na przykład długopis i wieczne pióro lub długopis i automatyczny ołówek. Wraz z ceną rośnie również jakość znajdujących się w zestawie elementów. Taki ekskluzywny zestaw przyborów do pisania może być prezentem na zakończenie szkoły średniej lub z okazji dostania się na studia. Duży wybór tego rodzaju zestawów podarunkowych dostępny jest na stronie MaxiBiuro.pl.

 

Prezent na zakończenie szkoły

 

Na nieco bardziej kosztowny prezent możemy zdecydować się w przypadku zakończenia całego etapu edukacji. Takie prezenty na zakończenie szkoły kupujemy najczęściej po ukończeniu z dobrym wynikiem szkoły podstawowej lub średniej. Warto postawić na prezent dla ucznia na zakończenie szkoły, który będzie częściowo związany z nowym etapem edukacji. Oczywiście ekskluzywne przybory do pisania to nadal dobry pomysł, ale poza nimi możemy pomyśleć o jakimś droższym prezencie. Jeśli chcemy postawić na coś, co będzie związane z kolejnym etapem edukacji, to oczywiście najbardziej oczywistymi pomysłami będą takie sprzęty jak laptop lub czytnik ebooków. Dużo więcej możliwości mamy, jeśli chcemy postawić na typowo rozrywkowy prezent. Może to być na przykład konsola do gier, nowy smartfon, aparat fotograficzny. To dosyć kosztowne urządzenia, które na pewno nie każdy może kupić na zakończenie szkoły. Możemy jednak postawić również na dużo tańsze gadżety, jak dobrej jakości słuchawki czy powerbank. 

 

Sporą popularnością cieszą się również prezenty na zakończenie szkoły związane ze sportem i aktywnością fizyczną. Może to być na przykład nowy rower, markowa piłka, łyżworolki czy deskorolka. Możliwości i rozpiętość cen są w tej kategorii dosyć szerokie.

 

Prezent dla ucznia – inne pomysły

 

Prezent dla ucznia na zakończenie roku szkolnego czy szkoły wcale nie musi mieć formy materialnej. Zakończenie szkoły to zarazem także początek wakacji. Prezent na zakończenie roku szkolnego może być więc związany ze spędzaniem wolnego czasu w ciągu tych letnich miesięcy. Rodzaj takiego prezentu musimy oczywiście dopasować nie tylko do naszych możliwości finansowych, ale również do wieku dziecka. Jeżeli dysponujemy większym budżetem, możemy zafundować dziecku jakiś ciekawy wyjazd. Biura podróży oferują dziś szeroki wachlarz obozów młodzieżowych. Są to między innymi obozy sportowe, językowe czy też wyjazdy związane z konkretnymi zainteresowaniami. Może to być nawet letni obóz związany z na przykład z fotografią, programowaniem, czy tak popularnym ostatnio e-sportem. Pamiętajmy oczywiście, że ma to być dla dziecka prezent i nagroda. Tematyka wyjazdu powinna więc odpowiadać jego zainteresowaniom.  

 

Przy bardziej ograniczonych środkach możemy postawić na przykład na karnet na basen,  wyjście na gokarty, czy w przypadku młodszych dzieci, rodzinną wizytę w parku rozrywki. Pamiętajmy, że nie zawsze chodzi o wartość materialną prezentu, a o to by dziecko czuło się docenione i wiedziało, że jesteśmy dumni z jego sukcesów.