Chcesz żeby Twój blog modowy wyróżniał się wśród innych? Tu znajdziesz wskazówki!

Wbrew opiniom wielu osób, blogowanie to ciężka praca. Stwierdzenie to dotyczy nie tylko blogów modowych, ale również podróżniczych, muzycznych, sportowych i wielu wielu innych. Konkurencja jest ogromna, można nawet zażartować, że nisza blogowa jest tak tłoczna, że ciężko w niej oddychać 😉 Ale mam dobrą wiadomość: 95% blogów jest słaba, i mało kto chce je czytać.

Jak zatem sprawić żeby Twój blog modowy wyróżniał się wśród innych? Na początek zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

1. Zadbaj o wizerunek w internecie tworząc dobrą stronę internetową, najlepiej na platformie WordPress. WordPress po pierwsze jest darmowy, prosty w obsłudze, do tego ma mnóstwo gotowych rozwiązań, które można szybko pobrać i włączyć. Z ciekawostek, prawie 25% stron internetowych na świecie stoi na platformie WordPres.

Założenie strony internetowej wymaga 3 rzeczy:

  • Wykupienia domeny internetowej, która będzie pełnić funkcję Twojego adresu  w Internecie.
  • Wykupienia miejsca, przestrzeni na dysku komputera (serwer), podłączonego do Internetu (hosting). Miejsce na dysku wykorzystasz na pliki, które zechcesz pokazać w Internecie.
  • Podłączenia serwera do Internetu.

2. Wyróżnij się.

Zakładając blog modowy, musisz wiedzieć, czym chcesz wyróżnić się na tle innych. Jeśli tego nie zrobisz, zgubisz się w tym całym chaosie.

3. Twórz mądre treści.

Dobry blog modowy nie może zawierać słabych treści, które stworzysz w ciągu pięciu minut. Blogowanie to ciężka praca. Czasami poświęcam dwa lub trzy dni na stworzenie jednego wpisu. Musisz sprawić, by twoje teksty były naprawdę interesujące.

4. Sieć, sieć, sieć

Zaprzyjaźnij się ze swoimi czytelnikami i z innymi blogerami, którzy Cię inspirują i mogą Ci pomóc. Oznacza to stworzenie listy mailingowej, czyli bycie aktywnym w miejscach takich jak Google+.