Chcesz podziękować gościom weselnym za przybycie? Zadbaj o słodkie upominki!

Bardzo modnym trendem weselnym jest wręczanie gościom drobnych upominków, które są podziękowaniem za stworzenie niezwykłej atmosfery podczas najważniejszego dnia w życiu. Najczęściej pary młode stawiają na prezenty na słodko w eleganckim opakowaniu. Rodzina i znajomi na pewno docenią gest i długo będą pamiętać o szampańskiej zabawie. Poznaj trzy pomysły na słodkie podarki dla gości.

Czekoladki ze spersonalizowaną etykietą

Absolutnym numerem jeden są niewielkie czekoladki zawinięte w papierek z obrazkiem wybranym przez parę. Niektórzy przyszli małżonkowie decydują się nawet na samodzielne zaprojektowanie etykietki, dzięki czemu prezenty dla gości nabierają naprawdę wyjątkowego charakteru. Świetnym trikiem jest dopasowanie opakowania do innych elementów dekoracyjnych sali i stołów, co pozwala na zachowanie stylistycznej harmonii.

Na etykietce mogą pojawić się po prostu imiona świeżo upieczonych małżonków i data ślubu. Można również dodać klasyczny motyw kwiatów, który będzie świetnie pasował niemalże do każdego stylu wesela. Sporą popularnością cieszą się również nieco bardziej spersonalizowane papierki z komiksowym wizerunkiem pary czy też mapą z pinezkami z imionami w miejscach, z których pochodzą zakochani.

Słodycze w eleganckim opakowaniu

Na nieco więcej fantazji pozwalają pudełeczka, w których można umieścić cukierki, pralinki czy też nawet ciastka domowej roboty. Goście po powrocie do domu mogą nawet postawić takie opakowanie na komodzie jako ozdobę przypominającą o przyjęciu weselnym. Sklep Amelia-Wedding.pl daje możliwość dopasowania wyglądu pudełka do dekoracji i np. wybrania takiego samego motywu przewodniego jak na zaproszeniach i winietkach.

Na opakowaniu można umieścić znacznie więcej elementów niż w przypadku etykietki na czekoladki. Wiele par decyduje się na dołączenie do imion i daty ślubu krótkiego cytatu, podziękowań lub zabawnego sloganu. Warto dobrze przemyśleć projekt, ponieważ pudełeczka ze słodkim upominkiem na pewno będą wyróżniać się na stole i znajdą się na wielu fotografiach z imprezy.

Miód w ozdobnym słoiczku

Najbardziej oryginalną propozycją w tym zestawieniu z całą pewnością jest prezent w postaci słoiczka z miodem. Taki upominek pasuje zwłaszcza do wesel urządzonych w stylu boho, ludowym lub rustykalnym. Zdecydowanie warto rozważyć taką opcję, jeśli w pobliżu znajduje się znana pasieka lub nawet ktoś z rodziny państwa młodych zajmuje się produkcją miodu. W ofercie firmy Amelia-Wedding.pl można nawet dostać gotowe słoiczki z pysznym miodem.

Częścią ozdobną takiego upominku jest wieczko, na którym znajduje się kapturek z grafiką przewiązany dopasowaną stylistycznie kokardką. Na papierowym kapturku można umieścić nie tylko piękny wzór, ale także krótkie podziękowania, imiona pary młodej czy też datę ślubu. Taki upominek jest bardzo oryginalny i dość rzadko spotykany, dlatego na pewno zrobi spore wrażenie na rodzinie i znajomych zaproszonych na przyjęcie weselne.