Bezpłatne kolorowanki dla dzieci – mnogość tematów i postaci z bajek

Wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich pociechy uwielbiają kolorować. Zakupione rysunki jednak na długo nie wystarczają. Warto w tej sytuacji rozważyć możliwość skorzystania z bezpłatnej strony, na której znajdują się kolorowanki dla dzieci.

Dziecięce kolorowanki. Postacie z bajek

Świetnym sposobem na zapełnienie czasu, relaks oraz rozwój ruchów rączki są kolorowanki. Postacie z bajek stają się nie tylko ulubionymi bohaterami w książkach, czy odcinkach w telewizji. Dziecko chce mieć z nimi różne gadżety, jak plecaki, gazetki. Nie inaczej jest w przypadku kolorowanek dla dzieci. Strona kolorowanki24.pl proponuje swoim odbiorcom bezpłatne tematycznie posegregowane rysunki, które można wydrukować w domowym zaciszu lub zlecić ich wydruk w większym formacie zewnętrznej drukarni. Doskonałym pomysłem nie tylko dla maluchów jest kolorowanie, a przy okazji poznawanie otaczającego nas świata. Wśród szerokiej gamy rysunków do wyrysowania kolorami znajdziemy bohaterów Star Wars, Pokemonów, Strażaka Sama, czy Psiego Patrolu. Nie zabrakło także sztandarowych bohaterów tradycyjnych bajek – Kopciuszka, Roszpunki, Smerfów i Czerwonego Kapturka. Także miłośnicy bohaterów Harry’ego Pottera i Spidermana będą zachwyceni mnogością propozycji.

Kolorowanki dla dzieci i dorosłych

Dzięki temu, że kolorowanki pojawiają się regularnie, nie ma możliwości, by się znudziły. Taka sytuacja nie jest też możliwa z powodu tego, że dzięki licznym możliwościom dzieci i dorośli mają zapewnioną rozrywkę na naprawdę wiele chwil. Wśród rysunków do pobrania znajdują się te:

– z gier, jak Minecraft, czy Fortnite,

– z bajek, jak Myszka Miki, Strażak Sam i inne,

– z kategorii zwierząt – np. krokodyl, panda, królik,

– dla chłopców – samoloty, dinozaury, traktory,

– z samochodami – tiry, bmw, koparki,

– dla dziewczynek – z jednorożcem, Hello Kitty i inne,

– z kwiatami – różą, krokusem, czy przebiśniegiem,

świąteczne – wielkanocne i z okazji Bożego Narodzenia

i wiele, wiele innych kategorii, w których odbiorca znajdzie niekończące się propozycje kolorowanek dla dzieci. Co ważne, wszystkie zamieszczone na stronie kolorowanki są bezpłatne do wydrukowania. Wystarczy drukarka i trochę tuszu. Dzięki czarno-białym rycinom dziecko od zaraz może przystąpić do kreowania swojego rysunku.

Postacie z bajek – wierna kopia, czy wyobraźnia?

Dzieci już od najmłodszych lat potrafią wskazać swoich ulubionych bohaterów. Nie inaczej jest w przypadku kolorowanek. Postaci z bajek są obecne w ich życiu. Potrafią wymienić wszystkich bohaterów ,,Psiego Patrolu”, czy ,,Maszy i Niedźwiedzia”. Dzięki możliwości przygotowania dla nich kolorowanek, maluch ćwiczy pamięć. Może sam zdecydować o tym, czy pomaluje szkic tak, jak jest w rzeczywistości, czy może nada bohaterom zupełnie inne barwy. Kolorowanki dla dzieci to doskonała propozycja zajęcia czasu, która sprawia, że dzieciaki w każdym wieku rozwijają się manualnie oraz ćwiczą coraz dokładniejsze zaznaczanie konturów. Bez wątpienia warto skorzystać z możliwości, które dają darmowe kolorowanki dla dzieci.