Bezpieczne i higieniczne dziecięce posiłki – zainwestuj w krzesełko do karmienia

W pierwszych miesiącach życia dziecka jego posiłki składają się głównie z mleka. Jednak czas szybko biegnie i nawet się nie spostrzeżemy, a nastanie moment, kiedy trzeba będzie zacząć rozszerzać dietę malucha, ponieważ samo mleko nie będzie już w stanie zaspokoić jego potrzeb żywieniowych. Przygotowując się do poznawania przez maluszka nowych smaków, warto zaopatrzyć się w krzesełko do karmienia. Posiada ono wiele zalet i jest jednym z tych produktów, które są bardzo przydatne w domu młodych rodziców.

O zakupie krzesełka do karmienia zazwyczaj zaczynamy myśleć około szóstego miesiąca życia dziecka, czyli wtedy, gdy do diety zostają wprowadzane nowe produkty. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje krzesełek, które znajdziemy na hoplano.com. Wybierając krzesełko do karmienia z regulowanym oparciem i wysokością, możemy mieć pewność, że będziemy mogli korzystać z niego przez kilka najbliższych lat.

Siedzisko do karmienia, czyli jakie krzesełko wybrać?

Decydując się na zakup krzesełka do karmienia, warto myśleć przyszłościowo i sięgnąć po takie, które będzie mogło służyć dziecku przez kilka lat. W sprzedaży są bowiem krzesełka uniwersalne, które mogą być wykorzystywane nie tylko w pierwszych kilkunastu miesiącach życia dziecka, ale też na późniejszych etapach rozwoju. Wybierając wielofunkcyjne krzesełko, po obniżeniu jego nóżek, wejdziemy w posiadanie niskiego krzesełka, z którego dwulatek będzie mógł korzystać samodzielnie, rysując przy nim czy bawiąc się zabawkami. Wymontowanie nóżek sprawi z kolei, że krzesełko przybierze wersję turystyczną. A po wypięciu nakładki mamy krzesło barowe, z którego mogą korzystać również dorośli, ponieważ jego udźwig wynosi aż 75 kg. Niewątpliwie takie drewniane krzesełko do karmienia 4 w 1 jest bardzo funkcjonalne i godne uwagi, tym bardziej że jego cena jest bardzo atrakcyjna. Przechodząc do zalet krzesełek do karmienia, to z całą pewnością należy wymienić bezpieczeństwo i wygodę. Za bezpieczeństwo odpowiadają pasy, dzięki którym maluch nie ma możliwości ześlizgnięcia się i upadku na podłogę. Dodatkowo odpowiednia wysokość tacy umożliwia utrzymywanie prawidłowej postawy wtedy, gdy dziecko zaczyna już jeść bez pomocy osoby dorosłej. Co do postawy, to warto zdecydować się na krzesełko do karmienia z regulowanym oparciem, które pozwala idealnie dobrać stopień nachylenia do potrzeb dziecka. Wiele modeli posiada kilkustopniową regulację.

Z punktu widzenia higieny ważne jest też to, żeby tkanina, z jakiej wykonane jest siedzisko do karmienia, była wysokiej jakości i łatwa w czyszczeniu. Polecamy siedziska z ekoskóry lub materiału, który można prać w pralce. Zamów krzesełko do karmienia i zadbaj o komfort i bezpieczeństwo swojej pociechy podczas spożywania posiłków!